قرارگاه فرهنگی سفیر کربلا

اخبارمهدویت

جشن بزرگ انتظار یلدایی

در ایران باستان شب یلدا در واقع شب مقابله با تاریکی، قهر طبیعت و سرما است که مصائب و مشکلاتی را به همراه دارد، مردم در چنین شبی با روحیه تعاون، همدردی و همدلی بر تاریکی و ظلمت غلبه می‌کنند و به بهانه مبارزه با تاریکی و مشکلات دور هم جمع می‌شوند.

در این شب که تاریکی روح و مصائب جهانی رو به فزونی می‌گذارد حرکت از تاریکی به سوی نور مسأله‌ای خجسته است که به تعامل نیاز دارد و ایرانیان باستان این مبارزه همگانی را گرامی می‌داشتند.

 در اسطوره‌شناسی ایرانی همانطور که در مکتب زرتشت نور مقدس است، باید تاریکی را به نور تبدیل کرد و این مسأله در فرهنگ قرآنی نیز وجود دارد، در مظهر قرآنی نیز «خداوند» نور است و تاریکی و نا امیدی بی‌معناست.

ظهور حضرت مهدی نیز وقتی صورت می‌گیرد که شدت ظلم و تاریکی و شب‌های مظلومیت به بالاترین حد می‌رسد و نیاز به مبارزه با تاریکی ایجاد می‌شود در این میان حضرت مهدی(عج) برای مبارزه با تاریکی و ظلمت نیاز به نیروی یاور و همدل دارد.

یلدا مگر چیزی جز به انتظار طلوع خورشید نشستن است.
دریغ که تاریکی یلدای ما با خورشید بی فروغ فردا روشن نمی شود و ما همچنان به انتظار نشسته ایم و نمی دانستیم که باید به انتظار می ایستادیم…

از این رو با همکاری و کمک کارگروه فرهنگی قرارگاه فرهنگی سفیر کربلا ،سپاه ناحیه سمنان، شهرداری سمنان، موکب شیفتگان امام حسین (علیه السلام) و موکب لبیک یا زینب (سلام الله علیها)  همه به پاخواستیم تا شهرمان را حتی ساعاتی هر چند کوتاه به انتظار یگانه منجی عالم بشریت دعوت کنیم. 

* آماده سازی محتوای حجمی ، پوستر، تزئینات و … 
* ساخت ۳۱۳ عدد گل نرگس جهت اهداء به دختران
* تهیه ۳۱۳ پیکسل با موضوع امام زمان ( عج) جهت اهداء به پسران 
* آماده سازی مکان برنامه و نصب تزئینات و … 
جشن بزرگ انتظار یلدایی با اجرای گروه فرهنگی نسیم مهر از قم و اجرای برنامه ها و مسابقات شاد و متنوع با موضوع انتظار و مهدویت در سالن وحدت  پارک ۱۷ شهریور سمنان برگزار شد. 
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن