قرارگاه فرهنگی سفیر کربلا

اربعین

پیشنهاد علیرضا پناهیان برای حضور گسترده در پیاده‌روی اربعین

هرکسی نمی‌تواند اربعین برود، یک نفر را جای خودش بفرستد.اربعین یک امتحان مهم از ما، برای یاری امام‌زمان(ع) است.احتمال دارداربعین یک امتحانِ بی سروصدا امابسیارمهم باشد ازما(یعنی کسانی که دراین عصرزندگی میکنیم)برای یاری حضرت ولی‌عصر(ع)!

حضوردر اربعین واجب نیست،کمک‌کردن به اربعین هم واجب نیست،اما چه‌بسا کوتاهی‌های ما را در قبال اربعین،فردا به رخ ما بکشند؛فردای پس از ظهور و فردای قیامت!

مثلاً بگویند:مگر تو ندیدی که موقع نصرت دین خدا با اربعین بود و می‌توانستی اربعین را جهانی‌تر بکنی؛ چرا در خانه نشستی؟چرا مرخصی نگرفتی؟چرا اگر خودت نمی‌توانستی بروی، یک یا دو نفر را جای خودت راه نینداختی که بروند؟درحالی‌که رسم بوده حتی امام معصوم، گاهی به‌جای خودش، زائر به کربلا می‌فرستاده است!اگر بپرسند: چرا هیچ قدمی برای حسین(ع) بر نداشتی؟شما چه جوابی دارید؟اگر این‌طور جواب بدهید و بگویید: «خُب بر من که واجب نبود!» به تو خواهند گفت: شب عاشورا هم امام‌حسین(ع) به همۀ یارانش فرمود که واجب نیست اینجا بمانید، بلند شوید بروید، چرا کسی نرفت؟ چرا اصرار کردند که ما می‌‌خواهیم پیش‌مرگ تو بشویم!تو کِی می‌خواهی خودت را به جهان نشان بدهی؟ تو کیِ می‌خواهی خودت را به امام زمان نشان بدهی؟ تو کِی می‌خواهی خودت را به حسینِ زمان نشان بدهی و بگویی «وَ نُصرَتی لَکُم مُعدَّة»

پیشنهاد بنده این است: برای اینکه در این امتحان، روسفید باشیم هرکسی که نمی‌تواند اربعین برود، یک نفر را به‌جای خودش بفرستد، اگر این فرد، هزینۀ سفر اربعین را نداشته باشد-و شما هزینه‌اش را بدهید- در این‌صورت کسی که جز با دارایی شما نمی‌توانست به کربلا برود، با کمک شما می‌رود و این چند جور ثواب دارد.بعضی از جوان‌ها ممکن است انگیزه‌شان برای اربعین کم باشد-که البته کم پیدا می‌شود- اما وقتی ببیند یک بانی پیدا شده که دارد او را می‌فرستد، به کربلا می‌رود و بعد آنجا تحول پیدا می‌کند. کم نبوده‌اند کسانی که بی‌نماز یا کم‌حجاب بودند اما به کربلا رفتند و بازگشتند و بهترین‌ها شده‌اند و تحول پیدا کرده‌اند؛ چون آنجا به زیارت سیدالشهداء(ع) خواهند رفت!

Panahian.ir#

safirkarbala_ir#

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن