اخباراربعین حسینیاهل بیت علیه السلامموکب لبیک یا زینب(س)

توزیع بسته های فرهنگی و … در بین زائرین پیاده روی اربعین حسینی

راهپیمایی اربعین واقعا حماسه است؛

حماسه مردمی که حدود بیست میلیون یا بیشتر انسان از زن و مرد و پیر و جوان و حتی خردسال با پای پیاده و با تحمل همه نوع سختی و بدون اینکه سر وصدائی از کسی در بیاید و یا درگیری ایجاد شود می روند و با شوق و دلدادگی بر می گردند، کاری است کارستان و معجزه و یا شبه معجزه. آنهائی که در تدارک یک جلسه کوچک با هزینه های هنگفت به زحمت عده ای را دور هم جمع می کنند اهمیت و سختی این کار را می دانند.

البته این مراسم نمایشگاه فرهنگ هم هست؛ فرهنگ ملت ها. 

قطعا دشمنان همچون سالهای گذشته برای تضعیف و انحراف این حماسه عظیم برنامه‌ریزی کرده‌اند، لذا باید در این زمینه هوشیار باشیم و از این رو تقویت فرهنگ زیارت در میان زائران اربعین بسیار ضروری است و قطعا می‌تواند یکی از بسترهای مهم وحدت بین مسلمانان باشد.

انصافاً حماسه حسینی بی نظیر است و این وعده الهی است که این چنین مردم را بسیج می کند و این تعبیر گفتار زینب است که

«والله لاتمحوا ذکرنا» به خدا (ای یزید) یاد ما را از صفحه دلها محو نخواهی کرد!

اما هرگز نباید این شور و هیجان و اقبال مردم، ما را از دیدن عیوب کار غافل کند.

در کنار موکب‌هایی که به پذیرایی از زائران و تأمین جای استراحت و خواب زائران می پردازند ، موکب‌هایی هستند که به ابعاد فرهنگی و عبادتی به‌ویژه ابعاد و حقایق انقلاب حسینی همت می گمارند . 

موکب لبیک یا زینب (سلام الله علیها) نیز از ماه ها قبل با تشکیل هیئت های اندیشه ورز از جوانان متدین و انقلابی و طلاب دینی و صاحب ایده اقدام به طراحی و تولید محتوا و بسته های فرهنگی به زبان های عربی ، فارسی ، انگلیسی پرداخت.

همچنین با آموزش مبلغین جوان جهت تبلیغ چهره به چهره و امتداد رسالت بزرگ حضرت زینب (سلام الله علیها) مبنی بر روشنگری و بیان اهداف قیام عاشورا گامی هر چند کوچک جهت اعتلای فرهنگ انتظار و شهادت برداشت . 

تعدادی از مبلغین نیز مسلط به زبان های عربی و انگلیسی بودند و با حضور در هتل های محل اقامت زائران خارجی پیاده روی اربعین اقدام به تبلیغ چهره به چهره نمودند . 
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن