اخبارامدادرسانیرهبری و ولایت فقیهمکتب سلیمانیموکب لبیک یا زینب(س)

جهاد خادمان موکب لبیک یا زینب(س) در مبارزه با ویروس کرونا

صحنه‌هایی که هیچ‌وقت تکراری نمی‌شوند، حرف‌هایی که هرگز دوباره‌گویی نیستند، جلوه‌هایی از اتحاد مردم در پست و بلندی‌های دوران، چه می‌خواهد ایستادن در مقابل گلوله باشد، چه مقابله با شیوع یک بیماری، آنچه به جا می‌ماند رد زیبایی ازفداکاری و نوع‌دوستی است.

پزشکان و پرستاران که در صف اول مقابله با این ویروس قرار دارند و مردم استان سمنان تمام تلاش خود را برای کمک به این قشر ایثارگر به کار گرفته‌اند.

در این شهر خانواده‌هایی دیده می‌شوند که با جمع‌آوری وجوهی از اقوام خود و با خرید پارچه اقدام به دوخت ماسک کرده‌اند تا به جنگ به ویروس کرونا بروند.

راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک یکی از این کارهای جهادی است که به همت موکب لبیک یا زینب استان سمنان ایجادشده است.

تولید ماسک را با هدف اطاعت از فرمان رهبر آغاز کردیم

مدیر موکب لبیک یا زینب (س) هدف از انجام این کار را اطاعت از فرمان رهبر انقلاب ذکر می‌کند و می‌گوید: بر اساس فرمان مقام معظم رهبری که فرموده‌اند: همه‌جا قرارگاه مبارزه با کرونا راه‌اندازی شود، ما نیز با راه‌اندازی این کارگاه در تلاشیم تا گام مؤثری را در جهت کمک به مردم کشورمان برداریم.

طیبه کردی با اشاره به اینکه این موکب از ۲۵ اسفندماه شروع به دوخت و تولید ماسک کرده است گفت: از ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ این موکب اعلام آمادگی نمود جهت دوخت ماسک برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا سپس با همکاری بسیج سازندگی سپاه قائم آ ل محمد(عج) و ستاد مبارزه با کرونا استان اقدام به دوخت ماسک به تعداد روزانه حداکثر ۴۰۰۰ عدد نمودیم و تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار ماسک دوخته شده است و تا هر زمان که نیاز باشد آمادگی تولید این ماسک‌ها را داریم.

مدیر نخستین موکب بانوان کشور با اشاره به نحوه فعالیت این موکب و کمک بسیج سازندگی استان سمنان در تهیه ماسک‌ها افزود: این ماسک‌ها برش زده شده از بسیج سازندگی و ستاد مبارزه با کرونا به کارگاه منتقل می‌شوند و در این مکان با کمک ۲۰ نفر از بانوان استان دوخته می‌شود.

روزانه ۱۵۰ فرنی برای بیماران کرونایی و پرستاران تهیه می‌شود

وی با اشاره به دیگر اقدامات موکب لبیک یا زینب (س) گفت: در این موکب همچنین روزانه ۱۰۰ الی ۱۵۰ فرنی برای بیماران کرونایی و پزشکان و پرستاران استان سمنان تهیه می‌شود.

کردی افزود: تمام مواد اولیه این فرنی‌ها با کمک طلاب جهادگر استان تهیه می‌شود و در اختیار ۶ نفر از بانوان این موکب که سلامتی آن‌ها تأیید شده است قرار می‌گیرد.

وی گفت: تمام ترکیبات این فرنی‌ها گیاهی و مناسب برای درمان بیماران کرونایی است و پس از پخت توسط همین طلاب جهادگر در بین بیماران تقسیم می‌شود.

تنها برای رضای خدا اقدام به دوخت ماسک کردم

تهیه ماسک از سوی بانوان سمنانی تنها منحصر به موکب لبیک یا زینب (س) نیست؛ هستند بانوانی که تنها برای رضای خدا و در خانه خود اقدام به تهیه ماسک کردند.

یکی از بانوان سمنانی که در اقدامی جهادگرانه اقدام به تهیه ماسک در منزل خود می‌کند در پاسخ به این سؤال خبرنگار تسنیم که نیت شما برای تهیه ماسک چیست تنها می‌گوید: برای رضای خدا این کار را انجام می‌دهم.

این بانوی سمنان می‌گوید وقتی پزشکان، پرستاران در صف مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند تهیه ماسک کوچک‌ترین کاری است که می‌توانم انجام دهم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن